Bugünlerde erkeklerin ıslak görünümlü saçlar elde etmek ve saçlarını yapıştırmak için parlatıcı saç ürünleri kullandığını sıklıkla görmeye başladık. Saç kesim modelleri erkek tarzında epeyce popüler olan parlayan saçlar doğru bir uygulama ile eski stil bir cazibeyi modern bir görünüşe dönüştürüyor.

Ancak ne yazık ki erkeklerin büyük bir çoğunluğu saç tipleri ve renklerine göre yanlış saç ürünlerini kullanmaya devam ediyorlar. Parlaklık sağlayan saç ürünlerini alıp kullanmak sadece içlerinden birini seçmek kadar basit bir işlem değil. Kendi saç yapınıza uygun olması için mutlaka bir kuaför veya saç stilistinin tavsiyelerine ihtiyacınız olacak.

Aksi takdirde yanlış bir uygulamanın sonucu saçlarınız korkunç bir hal alabilir. Yapış yapış , yağlı , koyulaşmış, telleri incelmiş veya bu istenmeyen efektlerin bir karışımı olan saçlar ile baş başa kalabilirsiniz.

Saç kesim modelleri erkek tarzında parlayan saçlar için bazı saç ürünü tavsiyelerini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Parlayan Saçlar için Saç Kesim Modelleri Erkek Genel Tarz Rehberi

Saçlarına şekil vermek için parlatıcı ürünler kullanacak herkesin takip etmesi gereken bir rehber paylaşmak istiyorum.

Eğer saçlarınıza fön makinesi ile şekil vermek istiyorsanız hacim veren saç ürünlerini kullanmak önemlidir.

Parlatıcı ürünler ile saçlarınıza şekil verirken avuç içiniz yerine parmak uçlarınızı kullanmalısınız.

Saçlarınıza şekil verirken saç ürünlerini önden arkaya doğru uygulayın. Bu sayede korkunç yağlı perçem görüntüsünden kaçınmanız mümkün olur.

Son olarak ise kullandığınız saç ürününü saçınızın tamamına sürdüğünüz konusunda emin olun. Aksi takdirde saçlarınız için bir bütünlük söz konusu olmaz. İki farklı tonda çirkin bir görüntü meydana gelir.

Saç Kesim Modelleri Erkek Parlayan Saçlar Kataloğu

Parlatıcı saç ürünleri kullanmak kaygan ve sırılsıklam saçlar anlamına gelmiyor. Hafif bir pırıltı saçlarınızın sağlıklı bir görüntü yansıtması için yeterli olacaktır. Bu nedenle bir ürün kullanırken aşırıya kaçmayın.

Saç Kesim Modelleri Erkek Parlayan Saçlar Kataloğu

Saç Kesim Modelleri Erkek Parlayan Saçlar Kataloğu

Saç Kesim Modelleri Erkek Parlaklık Veren Ürün Tavsiyeleri

Genel manada kaliteli saç ürünleri yurt dışındaki pazarlarda var olan markalar tarafından üretiliyor. Fakat biraz araştırma yapılarak bu ürünleri Türkiye’den de temin etmek mümkün olacaktır.

İnce telli saçlar için;

  • Kevin Murphy Super Goo
  • American Crew Molding Clay/Pomade

Kalın telli saçlar için;

  • Kevin Murphy Hair Resort
  • American Crew Firm/Light Hold Gel
  • Bumble & Bumble Sumo Wax
  • Fudge Hair Varnish

Saç kesim modelleri erkek modasını yakından takip eden erkekler parlayan saç stillerini en az bir kez denemeliler. Doğru parlatıcı saç ürünlerini kullandığınızda etkileyici ve iyi görünümlü saçlara sahip olmak zor olmayacaktır.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.