Saç bakımı denilince ilk önce akla gelen saçların yapısıdır. Kalın telli, güçlü saçlara sahipseniz doğuştan şanslısınız demektir. Peki ya değilseniz.

Eğer kafanızın üstlerinde bulunan saçlarda taç bölgesi diye tabir edilen kısımdan alın bölgesine doğru uzanan bir incelme var ise veya saçınızın geneliyle ilgili ince saç tellerinin verdiği sağlıksız ve zayıf görüntüden kurtulmak istiyorsanız saçlarınızın durumunu istediğiniz şekilde iyileştirebilmek için uygulayabileceğiniz bir kaç yöntem mevcut.

Üstelik acısız ve cebinize çok fazla zarar vermeyecek şekilde birkaç önemli tavsiye ile saçlarınızın görüntüsünü değiştirebilirsiniz.

Bu tavsiyelerden bahsetmeden önce şunu söylemek isterim ki eğer gerçek anlamda ince telli saçlarınızı bir ay geçtikten sonra adeta fırça kıvamına getirecek herhangi bir ürün veya iksir olsaydı emin olun bu ürünü satmak için gazetelerde boy boy reklam vermek zorunda kalmazlardı.

Kısaca demek istediğim saçlarınız için bir şeyler yapmanız gayet mümkün fakat bir mucize beklemeyin ve duygularınızla oynayarak size mucize saç bakımı ürünleri satmaya çalışan pazarlamacılarla vakit kaybetmeyin.

Saç Bakımı Önerileri : Saçlarınızı Dolgun Gösterin

Saçlarınızı yapay olarak kalın göstermek söz konusu olduğunda en önemli nokta saçlarınızın boyutudur.  Burada boyuttan kastım saç tellerinizin boyu ve çapıdır. Her bir saç telinin çapının biraz olsun artması genel manada saçlarınızın yoğun bir şekilde görünmesini sağlar. Bu bir göz yanılmasıdır. Belirli tedaviler uygulayarak her bir saç telinin yoğunlaştırılması ve şişirilmesi kısmen mümkündür. Bunun için saç konusunda uzman ve güvenilir bir doktora danışmanız yerinde olur.

Yukarıda bahsettiğim yoğunlaşma etkisi saçlarınızı yıkadığınızda da meydana gelir. Fakat işin kötü yanı su buharlaştığında saçlarınız yine eski haline döner. Aynı etkiyi yaratmak ve biraz daha uzun süre kalıcılığını sağlamak için uygulayabileceğiniz birkaç metot var.

Mesela saçlarınızı boyatmak, kalın bir görünüm elde etmeyi sağlayan önemli özelliklerden birisidir. Eğer bir profesyonel tarafından uygun ve doğru bir uygulama yapılırsa istenilen sonuç elde edilebilir. Sentetik saç boyalarındaki renk pigmentleri en basit manada saçlara nüfuz ederek belli bir kalınlaşma sağlar. Bu saçlarınızda %20 oranında bir kalınlaşma sağlar. Bu da azımsanacak bir kalınlaşma değildir.

Yani saçlarınız zayıf ve ince iken boya uygulayarak daha görünür, yoğun gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Saç Bakımı Önerileri : Saç düzenleyici Ürünler Kullanın

Saç tellerinizin yoğunluğunu koruması için piyasada birçok şampuan ve saç düzenleyici ürün bulabilirsiniz. Bu saç bakım ürünlerini düzenli bir biçimde kullandığınızda saçlarınız kalın ve güçlü gözükecektir. Biraz öncede bahsettiğim gibi bu kalınlaşma saçların şişerek çaplarının kalınlaşmasına dayanır.

Bu etkiyi sağlayan saç bakımı ürünlerini kullanmak kalın bir görünüm elde etmek için en ucuz, en acısız, en çok zaman tasarrufu yapabileceğiniz yöntemlerden birisidir.

Ayrıca saç bakımı için kullandığınız ürünler ince telli saçların sıcaklık, güneş ve bazı şekillendirici saç ürünleri yüzünden gördüğü zararı en aza indirir.  Özellikle bazı wax gibi yüksek oranda petrol bazlı maddeler ihtiva eden ürünlerin zararlı etkilerine karşı kaliteli bir şampuan ve saç düzenleyiciler kullanmak saçlarınızın sağlığı açısından son derece önemlidir.

 

Saç Bakımı İçin Düzenleyici Ürünler

Not: Ülkemiz pazarında bu etkiyi sağlayan şampuan ve saç düzenleyicileri bulmak pek mümkün olmayabilir. Tavsiyemiz saç bakımı ürünleri üreten yurt dışı pazarlarındaki firmaları inceleyerek kendiniz için doğru ürüne karar vermenizdir. Kadınlar için Loreal , erkekler için ise American Crew ve benzeri markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.