Modern amerikan tıraşı stili bugünlerde muhtemelen erkekler arasında en trend saç kesimlerinden birisi. Kısa saç modelleri içinde her zaman ayrı bir yere sahip olan amerikan tıraşı yüksek kontrastlı uygulamalar sayesinde benzersiz ve hafızalara kazınacak bir stil haline geliyor.

Amerikan Stili Kısa Saç Modelleri 1

Amerikan tıraşının diğer kısa saç modelleri arasından ayrılarak bu kadar fazla sevilmesinin nedenini merak mı ediyorsunuz ? Aslında cevap basit amerikan tıraşı kendine özgü ve sofistike olması nedeniyle bu denli popüler. Ayrıca bu stilin birçok farklı alternatif ve varyasyonu olması da tercih sebepleri arasında yer alıyor.

Amerikan Tıraşı Erkek Kısa Saç Modelleri Kataloğu

Modern amerikan tıraşı stili ile farklı saç modellerini kombinasyon yaparak kullanabilirsiniz. Bu noktada belirleyici olan şey saçlarınızın hangi bölgesinin ne kadar uzun olduğudur. Amerikan tıraşı olmadan önce saçınızı hangi stil ile karma bir saç modeli şeklinde kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bu sayede kuaförünüz istediğiniz modele göre saç uzunluğunu ayarlayabilir.

Amerikan Stili Kısa Erkek Saç Modelleri 2

Ünlülerin Kısa Saç Modelleri Tercihi Amerikan Tıraşı

Adından sıkça söz edilen ve ekranlarda görmeye alıştığımız birçok ünlü erkek de kısa saç modelleri tercihini amerikan tıraşından yana kullanıyor. Amerikan tıraşı sanat camiası ve modeller için de vazgeçilmez modeller arasında.

Ünlü Erkek Amerikan Kısa Saç Modelleri 1

Etrafınıza ve televizyon ekranlarına şöyle bir baktığınızda on erkekten en az üçünün amerikan tıraşını tercih ettiğini görebilirsiniz. Sizce bu modelin bu kadar beğeni alması bir tesadüf mü ?

Justin Bieber de amerikan stilini tercih eden ünlü erkeklerden birisi:

Ünlü Erkek Amerikan Kısa Saç Modelleri 2

Modern Amerikan Tıraşı Stili İçin Final Cümleleri

Amerikan Tıraşı ana fikir olarak saçların farklı bölgelerinin farklı uzunluklarda kesilmesi ile elde edilen bir stil. Amerikan  modelleri için yan ve arkalar üstlere oranla daha kısadır. Bu bölgeler arasındaki uzunluk farkı arttıkça ortaya daha farklı ve ilgi çekici modeller çıkmakta.

Saçlarınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız amerikan tıraşı sizler için iyi bir alternatif olabilir. Özellikle kısa veya orta uzunluktaki saç modellerinden hoşlanıyorsanız bir dakika bile düşünmeyin deriz.

Ayrıca kısa saç modelleri içinde önemli bir yere sahip amerikan tıraşının kolay kullanımı ve yıllar geçmesine rağmen moda gündeminden düşmemiş olması bu modelin ne kadar doğru bir tercih olabileceğini kanıtlar nitelikte.

Eğer amerikan tıraşı modelleri için henüz karar aşmasında iseniz ve daha fazla model görmeye ihtiyaç duyuyorsanız sizler için hazırladığımız “Havalı Kısa Erkek Saç Modelleri : Amerikan Tıraşı” yazısına bakabilirsiniz.

En moda saç modelleri ile ilgili bir sonraki yazımız gelene kadar diğer saç modellerimizi incelemeyi unutmayın…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.