Eğer çok fazla çaba sarf etmeden iyi görünen bir saç modeline sahip olmak istiyorsanız “Fransız Kesim” göz önünde bulundurmanız gereken modeller arasında yer alıyor.

Bu saç stili genelde “Sezar” saç kesimine benzetilir. Saçların yanları ve arkaları kısadır. Saçın tepesine doğru çıkıldıkça kademeli olarak uzun bırakılacak şekilde kesim yapılır. Saçların en uzun kısmı tepe noktasıdır. Yani kısadan uzuna doğal bir geçiş söz konusudur.

Kullanım şekli saçınızın ne kadar uzun olduğuna göre değişiklik gösterir. Saçlarınız uzun ise iki yandan öne doğru tarayarak kullanılabilir. Eğer saçlarınız fazla uzun değil ise yan taraflar bastırılarak kullanılır.

Diğer klasik erkek saç modelleri göz önünde bulundurulduğunda bu saç stilinin bakımı çok kolaydır. Her yaştan ve tarzdan erkek tarafından tercih edilebilecek bir modeldir.

Kesim yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar denge ve orandır. Saçların yanları ve arkaları belli bir oranda keskin oluncaya kadar kesilir. Ara makası kullanılması uygundur. Fakat çok kısa kesilmemelidir. Çünkü tepeye doğru çıktıkça kısadan uzuna bir geçiş olmalıdır. Yani klasik kesim söz konusu ise yanlar ve tepe arasında kısalık açısından bir uçurum olmamalıdır.

Eğer aradığınız daha farklı bir saç stili ise modern geçişli saç modellerimize bir göz atabilirsiniz.

Saçın tepesi için farklı kesimler uygulanabilir. Mesela sert, katmanlı ve karışık bir görünüm verilebilir. Tercih ettiğiniz kuaför saçlarınıza testere dişi görünümü verebilir. Bu kesim doğal dalgalı bir yapı elde etmek veya kalın saç tellerinin ağırlığını azaltmak için kullanılabilir.

Daha keskin ve temiz bir görünüm için tüm saçlar aynı uzunlukta kesilerek sivriltilir.

Erkek Saç Modelleri Fransız Kesim Klasik

Eğer fransız kesim saç modeli kullanırken çeşitlilik istiyorsanız  yapmanız gereken saçınızın üstlerini biraz daha uzun bırakmak.

Üstlerin uzun olması, kısa olmasına oranla saç şekilleri bakımından birçok fırsat sunar. Farklı günlerde değişik saç modelleri kullanmanıza olanak tanır.

Mesela işe gittiğiniz günlerde saçlarınızın üstünü ve yanlarını düzenli bir şekilde geriye tarayabilir. Fakat hafta sonları için dokulu ve dağınık olarak kullanabilirsiniz.

Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken nokta saçlarınızın yan, arka ve üstleri uzunluk bakımından birbiri ile dengeli olmalı.

Erkek Saç Modelleri Fransız Kesim Uzun

Eğer modern bir fransız kesim uygulamak istiyorsanız saçlarınızın arka ve yanlarını kafa deriniz meydana çıkacak derecede kısa kestirin. Bu şekilde yapılan kesimlerde klasik kesime göre en büyük farklılık saçların yan ve arkaları ile üstleri arasındaki saç uzunluğu arasında daha büyük fark olmasıdır.

Klasik saç modellerinden hoşlanıyorsanız aynı zamanda saçlarınız modern izler de taşısın istiyorsanız modern ve şık amerikan tıraşı modellerimize göz atmanızda fayda var.

Erkek Saç Modelleri Fransız Kesim Modern

Klasik erkek saç modelleri içerisinde “Fransız Kesim” her yüz için uyumlu olması ve kolay uygulanabilmesi bakımından sıkça tercih edilen bir modeldir. Siz de saçlarınız için güzel bir stil denemek istiyorsanız bakımı içinde saatler harcamak istemiyorsanız mutlaka deneyin.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.