Amerikan tıraşı geçmişte olduğu gibi bugünlerde de çok popüler. Havalı kısa erkek saç modelleri arasında yer alan bu stil her geçen gün yeni uygulamalar ile karşımıza çıkıyor.

Amerikan tıraşı ikinci dünya savaşı döneminde çok fazla kullanılmıştır. Günümüz trendleri arasına girmesi ise 2010 yılından sonra bazı futbolcu ve oyuncuların bu modeli tekrar canlandırması ile gerçekleşmiştir.

Bu saç stilinde üstler uzun bırakılırken alt kısımlar kısa kesilerek saçların farklı bölümleri arasında bağlantısız bir görüntü elde edilir. En moda uygulamalar ise yan ve arkaların, üstlere kıyasla çok çok kısa tıraş edildiği saç kesimleridir. Yan ve arakaları kısaltmak için genelde tıraş makinesi kullanılırken üstler ise tercih edilen modele göre makas ile şekillendirilir.

Eğer 2015 yılında yeni ve modern bir saç modeli istiyorsanız amerikan tıraşı modellerini denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Ne kadar moda olduğunu etrafınızdaki erkeklerin saç kesimlerine bakarak tahmin edebilirsiniz.

Havalı Kısa Erkek Saç Modelleri Amerikan Tıraşı Kataloğu

Amerikan tıraşını tercih ettiğinizde benzersiz bir görünüme kavuşacaksınız. Bu saç modeli hakkındaki güzel ayrıntılardan birisi ise farklı açılardan bakıldığında farklı görünümlere sahip olması. Daha önce bu saç stilini denemediyseniz bir kez daha düşünün.

Havalı kısa erkek saç modelleri amerikan tıraşı örnekleri:

Havalı Kısa Erkek Saç Modelleri Amerikan Tıraşı Kataloğu

Bu stilin çok farklı kullanım şekillerinin olması erkekleri cezbediyor. Saçlarınızın uzun bırakılan kısmı ile pompador modeli gibi birçok farklı model uygulayarak karma bir saç şekli elde etmeniz mümkün. Amerikan tıraşı ile seçimlerinizde tamamen özgürsünüz.

Bağlantısız saç modellerinin özelliği saçların uzun ve kısa bölümleri arasında keskin bir geçiş olmasıdır. Bu sayede cool, etkileyici ve fark edilir bir saç kesim modeli ortaya çıkıyor.

Amerikan tıraşı modellerinin farklı şekillerde kullanılabilme imkanı olduğundan saçlarınızı bulunduğunuz ortama göre değiştirebilirsiniz. Ayrıca yan ve arkaların kısa olması sıcak havalarda bunalmanızın önüne geçecek. Yaz ayları için son derece uygun.

Yanlar ve arkaların kısa kesildiği diğer saç modellerine göz atmak için “Modern Kısa Erkek Saç Modelleri : Geçişli Kesimler” yazımızı incelemeyi unutmayın.

Havalı kısa erkek saç modelleri içinde özel bir yeri olan amerikan tıraşı stili kirli sakal ile birlikte kullanıldığında güzel sonuçlar veriyor.

Son olarak şunu söylemek istiyoruz:

Stil bir erkeğin kim olduğu ve kendini ifade ederken ne söylemek istediğidir. Bu nedenle amerikan tıraşının kendi stiliniz olduğunu düşünüyorsanız bu yönde tercih yapabilirsiniz. Unutmayın saç modeliniz genel görünüşünüzün ve insanlar üzerinde bıraktığınız intibanın en önemli parçalarından birisidir.

Eğer daha farklı kısa saç modelleri arıyorsanız “Erkek Kısa Saç Modelleri” bölümümüzü uğramadan geçmeyin.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.