Uzun saçlar tartışmasız erkeklerin büyük bir kısmı için çok popüler. Fakat saç uzatma süreci bazıları için tam bir kabus olabiliyor. Saç uzatmak emek ve sabır isteyen bir iş. Bu yüzden son derece dikkatli olmak gerekiyor. İşte bu noktada paylaşacağımız sağlıklı saç uzatma yöntemleri ile uzun saçlar için çıkacağınız serüvende sizlere rehberlik etmeye çalışacağız.

Saç Uzatma Yöntemleri : Saç Bakımı

Herhangi bir uzun saç modeli tercih etmeden önce uzun saçlar için ilk ihtiyacımız olan şey iyi bir saç bakımı. Şöyle ki saç modelinizden bağımsız olarak saçlarınızın iyi ve sağlıklı görünmesini, ışıldamasını sağlayan en önemli şey saç bakımıdır.

Saçınızı uzatırken dikkat etmeniz gereken saç bakımı önerileri:

  1. Saçlarınızı haddinden fazla taramayın.
  2. Fön makinesini mümkün olduğunda düşük ısıda kullanın.
  3. Saç şekillendirmek için ısı veren cihazlardan kaçının. Eğer kullanacaksanız ısıya karşı koruyucu etkisi olan bakım ürünleri edinin.
  4. Saçlarınız ıslakken taramayın.
  5. Saçlarınızı boyatmayın.
  6. Saçlarınızı haftada iki yada üç kez kaliteli bir şampuanla yıkayın.
  7. Saç derinize ellerinizi kullanarak belli aralıklarla masaj yapın.
  8. İmkanınız var ise saçlarınız için saç düzenleyici ürünler kullanın. ( Kuaförünüze danışabilirsiniz.)

Saç Uzatma Yöntemleri : Şekillendirme

Saç bakımı konusunda bir temel attıktan sonra yapmanız gereken şey modern bir uzun saç modeli seçmek ve saçlarınızı bu modele göre şekillendirmek.

Saç modelinizi seçtikten sonra saçlarınızı ne kadar uzatmanız gerektiğine kuaförünüz ile birlikte karar vermelisiniz. Sizin saç modeliniz için uygun olacak uzunluktan kısa veya daha uzun saçlara sahip olmak uygulama yaparken komik görünmenize yol açabilir. Bu nedenle arada sırada berberinizi ziyaret ederek saçlarınızın durumu nasıl gidiyor diye kontrol ettirmeniz gerekebilir.

Aynı zamanda karmakarışık ve düzensiz görünen saçlardan kaçınmak için saçlarınızın kırıklarını aldırıp favorilerinizi düzelttirebilirsiniz.

Saçlarınızın her ay birkaç santim uzadığını hesaba katarsak önünüzde uzun bir maraton var diyebiliriz. Doğru saç uzatma yöntemleri uygulamanın yanı sıra saçlarınızı uzatırken sahip olmanız gereken en önemli şey sabır. Geçen her ayı özenli bir şekilde değerlendirmelisiniz.

Saçlarınız istediğiniz uzunluğa geldiğinde harcadığınız çabaya değdiğini göreceksiniz.

Bahsettiğimiz saç uzatma yöntemleri sayesinde saçlarınızı uzatmak için artık bir yol haritasına sahip oldunuz. Sağlıklı ve etkileyici uzun saçlarınız ile son derece mutlu olacağınıza eminiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.