Dalgalı saç modelleri erkek tarzı rahatlık ve bağımsızlık hissi veren farklı stilleri ile bu sene de sahnedeki yerini almış gözüküyor.

Bu yıl gerçekleştirilen moda defilelerinden giyim tarzımızı değiştirmek için bir hayli ilham aldık. Fakat imajımızı tamamlayacak en önemli unsur olan saç şeklimiz için bir şeyler düşündük mü ?

Yeni yılda sizi yansıtacak olan saç modelini bulmanız için ünlü saç stilistlerinin dalgalı saç kesimi uygulamalarını sizler için derledik.

Dalgalı Saç Modelleri Erkek : Modern Saç Kesimleri

Erkeklerin birçoğu kuaföre gittiğinde saçlarına hareketli bir görünüm vermek için tavsiye istiyor. Dalgalı saçlarda görünüm konusunda ne kadar başarılı bir sonuç elde edeceğiniz saçlarınızın en başta ne kadar düz olduğuna bağlı olarak değişebilir. Doğal bir şekilde dalgalı bir stile eğilimli olan saç tipleri biraz da olsa avantaj sağlıyor dersek yalan olmaz.

En başta deniz tuzu spreyi veya doku verici losyon kullandıktan sonra havlu ile kurulayarak bir uygulama yapılabilir. Sonrasında saç dağıtıcı ucu olan fön makinesi ile bir kurutma işlemi gerçekleştirilir. Dalgalı saçlar asıl formunu kurutma işlemi boyunca alır. Saç kurutma makinesinin ucuna eklenen saç dağıtıcı sayesinde saçlar doğrudan fön makinesi kullanmaya nazaran yumuşak bir şekilde birbirinden ayrılır ve dağınık bir etki oluşur.

Saç dağıtıcıyı kullanırken mümkün olduğu kadar saç diplerine yakın bir şekilde tutup hareket ettirmek suretiyle kurutma işlemi uygulamak en idealidir. Ayrıca makinenin ayarını düşük seviyelerde tutmak saçlarınızın aşırı derecede kabarmasını önleyecektir. Eğer saç dağıtıcı uç kullanmıyorsanız saç kurutma makinesi ile, yine ayarı düşük seviyelerde tutarak, ağır ağır saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

İşte dalgalı saç modelleri erkek tarzı için örnekler :

Dalgalı Saç Modelleri Erkek Modern Saç Kesimleri

Saçlarınız için temel formu oluşturduğunuzda dalgaları ön plana çıkarmak için tercihinize göre saç şekillendirici ürünler kullanabilirsiniz.

Dalgalı saç modellerinde daha fazla alternatif için “Yıla Damgasını Vuran 12 Cool Dalgalı Erkek Saç Modeli” yazımızı incelemeyi unutmayın.

Dalgalı Saç Modelleri Erkek : Kıvırcık Saçlar

Popülerliği gün geçtikçe artan kısa yave arkalar ile üstleri uzun bırakılmış kıvırcık saçlar göz alıcı bir kontrast yaratabilir.

Dalgalı görüntüyü yakalamak için ısı ile şekillendirmeye yarayan cihazlar ile kafanızın üst kısımlarındaki saçları döndürüp kıvırmak gerekir. Bunu yaparken saçları gruplara ayırarak, her gruba, ayrı ayrı bu işlemi uyguladığınızda istenilen dalgalı görüntüyü elde etmiş olursunuz.

Mümkün olduğunca az bakım gerektiren stiller için perma tercih edilebilir.

Dalgalı Saç Modelleri Erkek Kıvırcık Saçlar

Kıvırcık saçlara sahipseniz  birbirinden güzel kıvırcık saç modelleri için “Kıvırcık Saç Modelleri Erkek Moda Kataloğu” yazımıza bir göz atmanızda fayda var.

Bu yıl saçlarınız için ister bazı ufak değişiklikler düşünün, isterseniz saç şeklinizi kökten değiştirin, dalgalı saç modelleri erkek modası beklentinizi karşılayacak derecede farklı alternatifler sunuyor. Sizler için yeni bir saç stili yepyeni bir başlangıç olabilir.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.